اتحاد و پیروی از ولایت مهم ترین درس دفاع مقدس است

دفاع مقدس به ما آموخت که با اتحاد، همدلی، یکپارچگی، همبستگی و پیروی از رهبری، خواهیم توانست دشمن را ناکام گذاشته و با صلابت سرزمین اسلامی خود را از گزند بدخواهان حفظ کنیم.

دوران دفاع مقدس از مهم ترین مقاطع تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سرشار از ایثار، فداکاری و رشادت ملت ایران در دفاع از آب و خاک میهن اسلامی است.
همتی در این پیام عنوان کرده است: در این دوران فرهنگ جهاد، ایثار، فداکاری، از خود گذشتگی و شهادت در ایران اسلامی به اوج رسید و برای همیشه نهادینه شد و ملت سرافراز ایران اسلامی با تمام وجود در برابر دشمن ایستاد و اجازه نداد که حتی یک وجب از خاک این سرزمین کاسته شود.
وی با بیان اینکه موفقیت‌ها و پیروزی‌های ماندگار مردم ایران در دفاع مقدس با ایمان و توکل به درگاه خداوند متعال، توسل به ائمه اطهار “علیه السلام” و اطاعت و پیروی از حضرت امام خمینی(ره) به دست آمد، نمونه تداوم فرهنگ دفاع مقدس در سال های اخیر به رشادت و جانفشانی مدافعان حرم و در راس آنها سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین مدافعان سلامت اشاره کرد که با از خودگذشتگی، جان عزیز خود را در راه تامین امنیت و سلامت مردم فدا کردند.
استاندار هرمزگان دربخش دیگری افزوده است: در این دوران مردم استان هرمزگان نیز در کنار سایر هموطنان با تقدیم شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار، نقشی مهم در دفاع از آب و خاک ایران اسلامی داشتند که بیانگر استواری و فداکاری مردم این دیار در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است.
همتی در پایان پیام خود یادآور شده است: هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی است تا یاد و خاطره تمامی شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی که در دفاع از مرزهای میهن اسلامی جانفشانی دلاورانه داشته اند را گرامی بداریم و در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که ضامن استمرار حرکت انقلاب اسلامی است، تلاش کنیم.