افزایش مشکلات روانی صهیونیست‌ها از ترس موشک‌های مقاومت فلسطین

منابع اسرائیلی از تشدید مشکلات روانی صهیونیست‌ها به دلیل بیم از موشک‌های مقاومت فلسطین خبر دادند

نجمن موسوم به «عران» مدیریت می‌شوند گزارش داد که از ابتدای آغاز درگیری‌ها در غزه حدود ۱۰ هزار درخواست کمک روانی از جانب اسرائیلی‌ها در مراکز بهداشتی و درمانی دریافت شده است.

در این گزارش آمده است، این تعداد درخواست کمک روانی از جانب اسرائیلی‌ها دو برابر روزهای عادی است. همچنین بیشتر درخواست‌هاب کمک از جانب والدینی بود که به دلیل شلیک موشک های فلسطین از غزه از بحرانهای روانی رنج می‌برند یا می‌خواهند برای فرزندان خود مشاوره روانشناسی بگیرند.

این رسانه صهیونیستی افزود، ۳۰ درصد از این موارد دچار وحشت زدگی شده و ۲۰ درصد آنها درگیر بحران روانی هستند
طبق آمار رسمی رژیم صهیونیستی از زمان آغاز درگیری‌ها در فلسطین اشغالی که بیش از ۱۱ روز طول کشید، گروه‌های فلسطینی بیش از ۴ هزار موشک به سمت مواضع صهیونیستها شلیک کردند. در نتیجه این شرایط میلیون‌ها صهیونیست مجبور شدند در پناهگاه زندگی کنند و زندگی روزمره آنها با چالش‌های جدی مواجه شد.

در عملیات های موشکی مقاومت فلسطین ۱۲ صهیونیست کشته و صدها صهیونیست دیگر زخمی شدند.

روزنامه اسرائیلی هآرتص نیز پیش از این گزارش داده بود، شلیک موشک از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی دامنه آسیب‌های روانی صهیونیست‌ها را افزایش داده است. طبق اعلام این رسانه، حملات موشکی مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی همچنین و افزایش آن باعث بیشتر شدن ترس‌ صهیونیست‌ها شده است و مراکز مربوط به کمک‌های اولیه روانشناختی با درخواست‌های کمک زیادی مواجه شده‌اند.