امام خمینی(ره) سبک جدیدی برای جامعه زنان به ارمغان آورد

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان گفت: در تمام طول تاریخ زنان نقش داشتند، اما در تظاهرات ماه‌های پایانی منتهی به پیروزی انقلاب اوج قدرت زنان را شاهد بودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، فاطمه ایرانی امشب در جلسه زنان توانمند انقلاب اسلامی، ضمن گرامی‌داشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بر اساس دیدگاه امام خمینی(ره) نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی را می‌توان در چهار محور عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: محور نخست تحول فکری و روحی زنان است، قبل از انقلاب تفکر غربگرایی و استفاده از این قشر جامعه در تبلیغات و رسانه‌ به اوج خود رسیده بود، با پیروزی انقلاب جامعه زنان از نظر فکری و روحی متحول شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان با بیان اینکه تحلیل‌گران بسیاری انقلاب اسلامی را انقلاب چادرها بیان کرده‌اند، افزود: ما توانستیم با چادر انقلاب را در مسیر پیروزی کمک کنیم و در مسیر اسوه خود که همانا حضرت فاطمه(س) بوده، قدم برداریم.

ایرانی، حضور زنان در عرصه انقلاب را دومین محور بنیادی از نقش زنان در پیروزی انقلاب عنوان و تصریح کرد: در تمام طول تاریخ زنان نقش داشتند، اما در تظاهرات ماه‌های پایانی منتهی به پیروزی انقلاب اوج قدرت زنان را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: امام راحل با تغییر سنتی، سبک جدیدی برای جامعه زنان به ارمغان آورد، به نحوی‌که زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی حضوری روانی و الهی و نه تنها فیزیکی حضور داشتند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان، انگیزه حضور زنان در انقلاب اسلامی را دیگر محور تحول خواند و افزود: کسی زنان را مجبور به حضور در تظاهرات علیه رژیم پهلوی نکرده بود، بلکه بر اساس فکر و دیدگاه خود در جامعه حضور یافتند و مسیر را برای نسل‌های آینده هموار کردند.

ایرانی بیان داشت: جریانی که بیشتر از هر جریانی دشمنان را خوار کرد، عفاف و حجاب زنان بود و این چهارمین محور نقش زنان در پیروزی انقلاب محسوب می‌شود، در انقلاب جنس اول و دوم نداشته و زن و مرد با هم برابر هستند.

وی با اشاره به اهمیت انقلاب و جان‌دادن در این مسیر، گفت: زنان در ۱۷ شهریور در مقابل گلوله‌ها را ایستاده و شهید شدند، روزی که نقطه عطفی برای انقلاب اسلامی است.