امیرعبداللهیان: حمایت از کشور مقاوم لبنان، وظیفه‌ای اخلاقی است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از میزبانی مردم و دولت لبنان، گفت حمایت از این کشور مقاوم و برادر، وظیفه‌ای اخلاقی است که ایران از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد یکشنبه از میزبانی دولت و مردم لبنان از او و هیأت همراهش قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان در صفحه توئیتر خود نوشت: «از مردم و دولت لبنان برای استقبال گرم و میزبانی سخاوتمندانه‌ای که همیشه آنها سراغ داریم، تشکر می‌کنم».

وی با تاکید مجدد بر حمایت ایران از لبنان توضیح داد: «حمایت از این کشور مقاومت و برادر، وظیفه‌ای اخلاقی است که هرگز از هیچ کوششی در آن دریغ نخواهیم کرد. شما عزتمندانه زندگی کرده‌اید و آزاد بودید. متشکرم».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران پیش از این در مصاحبه با شبکه خبری المنار نیز گفته بود که ایران با وجود شرایط اقتصادی دشواری که با آن روبروست، آماده ارائه هر گونه کمکی به لبنان است.

امیرعبداللهیان بامداد جمعه در رأس هیأتی وارد لبنان شد و در بدو ورود به بیروت در جمع خبرنگاران ضمن تبریک تشکیل دولت جدید در لبنان به مردم بزرگ و مقاوم این کشور گفت:‌ من به همراه همکارانم در بیروت هستیم تا با صدای بلند اعلام کنیم که جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از لبنان ادامه خواهد داد. ما برای شکستن تحریم‌های لبنان با تمام توان در کنار مردم لبنان خواهیم ماند. اطمینان داریم که مردم لبنان همانند گذشته از این مرحله سخت نیز با پیروزی عبور خواهند کرد. (جزئیات بیشتر)

وزیر خارجه ایران در سفر به لبنان با رئیس جمهور، رئیس پارلمان و وزیر خارجه لبنان هم دیدار کرد.