اوحدی: قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگر تا پایان خرداد اجرا می‌شود

با لحاظ کردن بار مالی مصوب قانون بودجه، قرار است قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگر تا پایان خرداد و قبل از تمام شدن عمر این دولت، به صورت قطعی و جدی اجرا شود.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، اولین نشست خبری سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۰ صبح امروز با حضور برخی از معاونین از جمله معاون بهداشت و درمان، تعاون و امور اجتماعی و اصحاب رسانه برگزار شد.

اوحدی در این نشست با اشاره به اینکه سال گذشته سال قابل قبولی برای بنیاد شهید بود، گفت: علیرغم مشکلاتی که پیش روی ما وجود داشت، اما کارهای مهمی انجام شد؛ مانند مصوبات و حمایت جدی سازمان برنامه و بودجه در تابستان سال گذشته که منجر به پرداخت معوقات برخی از ایثارگران بود که اقدام بزرگی محسوب می‌شود.

وی افزود: همچنین در ۲۲ اسفند سال ۹۹ به مناسبت روز شهید، ۵۲ طرح در حوزه‌های مختلف افتتاح شد از جمله در حوزه درمان که حدود ۱۰۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی بیمارستان خاتم الانبیا اضافه شد که ۱۵۰ تخت آن متعلق به مراقبت‌های ویژه بود.

رییس بنیاد شهید ادامه داد: باید این خبر خوش را در همین زمینه درمان به جامعه هدف بدهیم که این بیمارستان چند ماه آینده ۱۰۰۰ تختخوابی می‌شود و یکی از مجهزترین بیمارستان‌ها خواهد بود.

وی به برگزاری کمیسیون‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: ۶۱ هزار و ۵۰۰ پرونده، سال گذشته در کمیسیون پزشکی مطرح شد که ۷۰ هزار پرونده دیگر نیز برای بررسی مطرح شده که در سفرهای استانی اعضای این کمیسیون‌ها به نتیجه خواهد رسید.

اوحدی از انجام ۱۰۰ هزار مورد پایش سلامت در منزل هر ایثارگر توسط کادر درمان خبر داد و افزود: در سال جدید این تعداد افزایش خواهد داشت و همچنین پرونده‌های سلامت ایثارگران با همکاری بیمه دی در حال انجام است که کار مهمی است و در این پرونده‌ها نشان می‌دهد هر فرد ایثارگر تا کنون به چه پزشک‌هایی مراجعه داشته و چه داروهایی مصرف کرده است.

وی گفت: سال گذشته در این ایام با بحرانی در بیمه دی مواجه بودیم و مجبور بودیم، بگوییم جانبازان مخارج درمان را بپردازند. بعد بنیاد شهید با آنها حساب می‌کند، اما اکنون نه تنها این مشکل بزرگ هم حل شده، بلکه بنیاد شهید با همه شعب بیمه دی تسویه حساب مالی کرده که منجر به ارایه خدمات بهتر و بیشتر شده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در همین خصوص ادامه داد: اکنون در نظر داریم اگر ایثارگران هزینه‌ای برای درمان کرده‌اند، فاکتور آنها درب منزل‌شان پرداخت شود.

وی با اشاره به برنامه ۱۴۰۰ بیمه دی افزود: ارائه خدمات مختلف بیمه‌ای به صورت اقساطی و با تخفیف ویژه صورت خواهد گرفت که ایثارگران می‌توانند با مراجعه به میزهای خدمت در همه دفاتر بنیاد شهید در استان‌ها از این خدمات بهره ببرند.

اوحدی در خصوص مباحث فرهنگی بنیاد شهید در سال جدید بیان داشت: تاکنون ۷ کنگره ملی در کشور برگزار شده است که یکی از شاخص‌ترین آنها تجلیل از ۱۷ هزار زن ایثارگر کشور بود و مزین به پیام رهبری نیز شد.

وی افزود: همچنین کنگره «نفس‌های سوخته» با محوریت جانبازان شیمیایی برگزار شد که طی آن رییس جمهور دستوری به وزارت خارجه و بنیاد شهید و وزارت دادگستری داد که حقوق این افراد در سطح بین المللی با جدیت پیگیری شود.

رییس بنیاد شهید در خصوص واکسیناسیون کرونا جامعه هدف ایثارگری نیز گفت: والدین شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد تاکنون ۱۰۰ درصد واکسیناسیون شده‌اند و از هفته آینده جانبازان بالای ۲۵ درصد با الویت شیمیایی و همسران شهدا واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به موضوع تبدیل وضعت استخدامی فرزندان ایثارگر نیز گفت: با لحاظ کردن بار مالی مصوب قانون بودجه، قرار است این قانون مهم هم اجرایی شود که پشتیبانی جدی از رییس سازمان برنامه و بودجه داریم و قرار است تا پایان خرداد و قبل از تمام شدن عمر این دولت، به صورت قطعی و جدی قانون اجرا شود. ما نیز در بنیاد شهید تا اجرای این قانون پیگیر خواهیم بود.