برداشتن ۱۰ هزار قدم را فراموش کنید! با ۴۴۰۰ قدم سلامت بمانید

محققان ادعا کرده‌اند، به جای 10 هزار قدم که معمولاً توصیه می‌شود، فقط برداشتن 4 هزار و 400 قدم در روز به صورت پیاده روی می‌تواند برای محافظت در برابر بیماری‌های جدی کافی باشد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، کارشناسان ادعا می‌کنند که فقط ۴۴۰۰ قدم زدن در روز به صورت پیاده‌روی می‌تواند برای محافظت از افراد در برابر بیماری جدی کافی باشد.

یکی از تکنیک‌های توصیه شده برای پیاده روی که در سال‌های اخیر نیز بسیار پر طرفدار شده است تکنیک پیاده روی ۱۰ هزار قدم در روز است که هدف آن ترویج فعالیت فیزیکی منظم روزانه است و سال ۱۹۶۵ مطرح شد، اما تحقیقات اخیر دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که این میزان از پیاده‌روی ممکن است بیش از حد باشد؛ در عوض، برای زنان، تنها ۴ هزار و ۴۰۰ قدم می‌تواند خطر مرگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

کاشناسان تأکید می‌کنند، ورزش بیشتر از این می‌تواند به مزایای اضافی منجر شود؛ یک بررسی از مزایای سطوح مختلف فعالیت بدنی توسط یک متخصص از دانشگاه هرتفوردشایر نشان داد برداشتن ۴ هزار و ۴۰۰ گام می‌تواند برای محافظت در برابر بیماری‌های جدی کافی باشد.

نتیجه تحقیقات متعدد نشان داده، فعالیت بدنی می‌تواند به افراد در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند زوال عقل و برخی سرطان‌ها کمک کند و شرایطی مانند دیابت نوع ۲ را بهبود بخشد.

برای رسیدن به هدف ۱۰ هزار قدم، یک فرد با سرعت پیاده‌روی متوسط به ​​حدود دو ساعت پیاده روی در روز نیاز دارد، اما برای رسیدن به ۴۴۰۰ قدم تنها ۵۳ دقیقه زمان لازم است.

انجمن قلب آمریکا پنج جلسه ۳۰ دقیقه ای فعالیت قلبی‌عروقی با شدت متوسط (۵۰ تا ۶۰ درصد از بیشینه ضربان قلب) در هفته را برای حفظ سلامت قلب توصیه کرده است