تمرکز بر سبک زندگی ایرانی اسلامی از اهداف فرهنگی سپاه می باشد

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان گفت: در این راستا شبکه روشنگران فرهنگی در سطح استان فعال بوده و در طول سال با ظرفیت‌سازی‌های برنامه‌ریزی شده و ارتقاء تولیدات فرهنگی فاخر و اثربخش در این حوزه گام‌های اثر بخشی برداشته می‌شود. امیری عنوان داشت: اهمیت شعار امسال تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و همچنین […]

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان گفت: در این راستا شبکه روشنگران فرهنگی در سطح استان فعال بوده و در طول سال با ظرفیت‌سازی‌های برنامه‌ریزی شده و ارتقاء تولیدات فرهنگی فاخر و اثربخش در این حوزه گام‌های اثر بخشی برداشته می‌شود.

امیری عنوان داشت: اهمیت شعار امسال تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و همچنین بحث انتخابات ایجاد جریان روشنگری در جامعه را می‌طلبد که باید در این حوزه با برنامه صحیح عمل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

انتقاد امام جمعه رشت از ویلاسازی‌ ‌غیربومی‌ها در زمین‌های ‌کشاورزی ‌گیلانی‌ها / با زد و بند دور شالیزارها دیوارچینی کردندمحرومیت برخی روستاهای گیلان از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی/ گله‌مندی اهالی روستاهای رضوانشهر از وضعیت آب شربنماینده ولی‌فقیه در گیلان: کاغذبازی‌های اضافی ادارات در حمایت از تولیدکننده داخلی حذف شود
معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان افزود: با توجه به شرایط کرونایی اکنون بستر انجام اقدامات در حوزه روشنگری، فضای مجازی بوده و برنامه‌ها در نرم افزارهایی همچون آپارات و روبیکا بارگذاری می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف کلان ما در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی است که این حوزه شامل حوزه‌های مختلفی اعم از تقویت فریضه نماز جماعت، رونق بخشی مساجد، فرهنگ‌سازی انفاق و مواسات می‌شود.

امیری گفت: همچنین اقتصاد مقاومتی خانوار با تکیه بر تولید، الگوسازی تفریحات سالم، ورزش و گردشگری تعالی بخش، تحکیم بنیان خانواده، افزایش فرزندآوری و حجاب و عفاف نیز از دیگر زیر مجموعه‌های سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

معاون فرهنگی هنری سپاه گیلان با بیان اینکه یکی از روش‌های ترویج تمامی این امور افزایش تولیدات فرهنگی فاخر و اثربخش است تصریح کرد: در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا بتوانیم اقدامات اثربخش و امیدبخشی را در جامعه رقم بزنیم.

وی گفت: معاونت فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان با اکثر مجموعه‌های فرهنگی و نهادهایی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند تعامل داشته و برنامه‌های مشترکی در حوزه‌های مختلف با این نهادها انجام می‌شود و ان‌شاالله این تعاملات در آینده با قوت بیشتری تداوم می‌یابد.

امیری در مورد برنامه‌های در نظر گرفته شده برای نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی افزود: به مناسبت میلاد امام زمان (ع) و ۱۲ فروردین‌ماه برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری کارناوال‌های شادی در روز نیمه شعبان و ۱۲ فروردین اشاره داشت.

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس گیلان از به صدا درآمدن گلبانگ یا مهدی ادرکنی رأس ساعت ۲۱ روز ۸ فروردین در گیلان خبر داد و تصریح کرد: همچنین هر کدام از حوزه‌های مقاومت در رشت و همه شهرستان‌ها کارناوال‌های شادی را راه‌اندازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه مربوط به یوم‌الله ۱۲ فروردین و جشن نیمه شعبان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سراسر گیلان برگزار می‌شود افزود: در پایگاه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی مرتبط با بسیج نیز با محوریت نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی تولیداتی ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی هنری سپاه قدس استان گیلان خاطرنشان کرد: در ایام نیمه شعبان از ظرفیت حلقه‌های صالحین در استان به منظور تبیین یوم‌الله ۱۲ فروردین سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی بهره‌گیری می‌شود‌.