جزئیات بزرگترین حمله موشکی «کتائب القسام » علیه تل آویو

ابوعبیده»‌ سخنگوی گروه مقاومت کتائب عز‌الدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جزئیات جدیدی از عملیات موشکی بامداد امروز (چهارشنبه - ۱۲ می)، علیه بئرالسبع، تل‌آویو و فرودگاه «بن گوریون» فاش کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابوعبیده»‌ سخنگوی گروه مقاومت کتائب عز‌الدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جزئیات جدیدی از عملیات موشکی بامداد امروز (چهارشنبه – ۱۲ می)، علیه بئرالسبع، تل‌آویو و فرودگاه «بن گوریون» فاش کرد.

به نوشته الجزیره، وی اعلام کرد: بامداد امروز، تل‌آویو برای نخستین بار با موشک از نوع SH۸۵، هدف قرار گرفت. ما به مردم خود در بیت‌المقدس می‌گوییم که اطمینان داشته باشید. مقاومت هوشیار و دست به ماشه است.

وی اعلام کرد که بئرالسبع با موشک‌هایی از نوع A۱۲۰ ،M۷۵ ،J۸۰ ،J۹۰ از خانواده موشک‌ سجیل هدف قرار گرفت.

ابوعبیده در ادامه در پیامی خطاب به فلسطینیان داخل اراضی اشغالی، از آنها خواست که مقابل استکبار اشغالگران پایداری کنند و گفت: فلسطینیان داخل اراضی اشغالی از ما و ما از آنها هستیم. در مواضع خود بمانید و با استکبار اشغالگر مقابله کنید و حقوق خود را از آنها بگیرد. [در این صورت] درخواهید یافت که ما نیز شمشیر و سپر شما هستیم.

بامداد امروز کتائب القسام اعلام کرد که بئر السبع، تل آویو و فرودگاه بن‌گوریون در واکنش به بمباران‌های مستمر جنگنده‌های صهیونیستی علیه مناطق مسکونی نوار غزه، با ۲۱۰ موشک هدف قرار گرفته است. ۱۰۰ موشک به سوی بئر‌السبع و ۱۱۰ موشک به سوی تل‌آویو و فرودگاه بن‌گوریون شلیک شد.

خبرنگار روسیا الیوم صبح امروز اعلام کرد که در حمله موشکی به تل‌آویو یک زن کشته شده و ۲۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.

«سرایا القدس» (گروهان‌های قدس) شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز اعلام کرد، در ساعت پنج صبح (به وقت محلی) با ۱۰۰ موشک شهرهای تل‌آویو، عسقلان، بئرالسبع و سدیروت را هدف گرفته است.

بنا به گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، در سه روز اخیر، حدود ۱۰۰۰ موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است.