خواص بی نظیر توت فرنگی/ از سفید کردن دندان‌ها تا جلوگیری از بروز سکته مغزی و حمله قلبی

متخصصان می‌گویند توت فرنگی به دلیل آنکه سرشار از مواد مغذی است، می‌تواند باعث تقویت سلامتی بدن شود

دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس: به گزارش تست آو هوم، توت فرنگی یکی از میوه‌های لذت بخشی است که سرشار از ویتامین‌های مختلف است. برای مثال، می‌توانید تنها با خوردن ۵ عدد توت فرنگی در روز ۹۸ درصد نیاز بدن به ویتامین C را تامین کنید. این ویتامین نقش حیاتی در حفظ سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

در این مطلب به فواید مصرف توت فرنگی می‌پردازیم:

۱- حفاظت از قلب

مطالعات نشان داده است مصرف مواد غذایی حاوی آنتی سیانین‌ها که به وفور در توت فرنگی وجود دارد می‌تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد. همچنین مصرف توت فرنگی به جلوگیری از ساخت پلاکت‌های خونی که باعث انسداد عروق می‌شود کمک می‌کند و حتی کاهش فشار خون را به همراه دارد.

۲- کمک به سلامت بارداری

یکی از مکمل‌های غذایی بسیار ضروری که در دوره بارداری باید مصرف شود فولات یا همان فولیک اسید است که نقشی حیاتی در رشد جنین دارد. خبر خوشحال کننده این است که توت فرنگی یک منبع طبیعی این مکمل غذایی است. یک فنجان توت فرنگی دارای دستکم ۴۰ میکروگرم فولات است.

۳- کاهش التهابات بدن

التهابات در بدن می‌تواند باعث مشکلات متعددی شود. التهابات مزمن می‌تواند باعث بیماری‌های جدی و مرگباری همچون سکته مغزی، حمله قلبی، و سرطان شود. توت فرنگی دارای ترکیبات ضدالتهابی است که می‌تواند باعث بهبود التهابات و سلامت عمومی بدن شود.

۴- کمک به هضم غذا

تقریباً تمامی مردم از خواص بی نظیر فیبر در کمک به هضم غذا آگاهی دارند. توت فرنگی یکی از میوه‌هایی است که غنی از فیبر بوده و به عبور مواد غذایی از روده‌ها کمک می‌کند. همچنین این میوه دارای سطح بالایی از آب است و مانع از ابتلای افراد به یبوست می‌شود.

۵- تنظیم فشار خون

یکی از عناصر کلیدی در تنظیم فشار خون پتاسیم است که به وفور در توت فرنگی وجود دارد. پتاسیم عنصری است که تاثیر منفی سدیم در افزایش فشار خون را خنثی می‌کند. حتی اگر از آن دسته افرادی هستید که از فشار خون رنج نمی‌برید، باز هم مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم برای سلامتتان ضروری است.

از دیگر خواص توت فرنگی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- نرم و صاف کردن پوست
۲- تنظیم قند خون
۳- سفید کردن دندان‌ها