مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‎‌غرب

دشمنان از روحیه جهادی و شهادت‌طلبی مردم ایران هراس دارند

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‎‌غرب کشور گفت: همیشه هراس اصلی دشمن از روحیه جهادی، انقلابی و شهادت‌طلبی مردم ایران بوده است و اکنون در حوزه نظامی و دفاعی هم هراس دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سردار غلام‌عسگر کریمیان عصر امروز در یادواره شهید شاخص استان اردبیل «شهید جعفر خراسانی مقدم» که در گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: همیشه هراس اصلی دشمن از روحیه جهادی انقلابی و شهادت‌طلبی مردم ایران بوده است و در حال حاضر نیز توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، هزاران برابر زمان جنگ تحمیلی ارتقا یافته است و دشمن در این حوزه هم هراس دارد.

وی افزود: تک تک شهدای ایران، برگزیدگان ایران، جهان اسلام و تشیع هستند، شهدا با پیروی از قرآن و لبیک‌گویان به دفاع از میهن اسلامی خود برخاسته و پا به عرصه جهاد گذاشتند.

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور بیان کرد: شهید جعفر خراسانی با فرمان امام خمینی(ره) به همراه دیگر همرزمان ایرانی جهت مقابله با یزیدیان زمان، به کشور لبنان اعزام شده و آموزش‌های نظامی و چریکی را تحت تعلیم شهید مصطفی چمران فرا گرفت.

وی تصریح کرد: بعد از رخدادهای خرمشهر، شهید خراسانی جهت مقابله با رژیم بعث عراق از لبنان به منطقه جنگی جنوب کشور بازگشت.

کریمیان در خصوص فضائل این شهید بیان داشت: شهید خراسانی از شهید چمران علاوه بر آموزش‌های نظامی، مسائل اخلاقی و… را هم فرا گرفته بود و در مقطعی از جنگ، شهید مصطفی چمران گفته بود: «تا وقتی جعفر خراسانی را دارم چه غمی دارم.»

وی ادامه داد: شهید خراسانی می‌گفت: «ما جنگ نمی‌کنیم که پیروز شویم یا شکست بخوریم، ما به تکلیف خود ادعا می‌کنیم حتی اگر شکست بخوریم و منجر به مرگ شود، آن مرگ نیست؛ بلکه شهادت است و شهادت بالاترین پیروزی برای یک انسان است.»

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور گفت: باید به دستورات اسلام و توصیه‌های معصومین به شکل واقعی عمل کنیم و در این صورت است که امکان و راه جهاد و شهادت برایمان میسر خواهد شد.