رونمایی از اتوبوس برقی تولید داخل در تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از رونمایی نخستین اتوبوس برقی تولید داخل خبر داد و گفت: شهرداری جهت حمایت و پشتیبانی از تولید ملی، تفاهم‌نامه‌ای جهت خرید این اتوبوس‌ها منعقد می کند.

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره رونمایی از یک دستگاه اتوبوس‌ برقی طی روز جاری در بوستان گفت‌وگو اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس برقی محصول مشترک نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و کارخانه زرین‌خودرو اصفهان وابسته به وزارت دفاع تولید شده که امروز رونمایی می‌شود.

وی افزود: قوای محرکه و بُرد الکترونیکی این اتوبوس توسط نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه تهران تولید شده و بخش اتوبوسی آن توسط کارخانه زرین‌خودرو اصفهان ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: این اتوبوس برقی نسخه اولیه اتوبوس‌هایی است که به صورت برقی قرار است در کشور تولید شود و شهرداری جهت حمایت از حمل و نقل پاک و توجه به سال تولید،پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها قرار است تفاهم‌نامه‌ای را در این زمینه منعقد کند.

ترفع در پاسخ به این پرسش که اتوبوس‌های برقی قرار است در کدام خطوط اتوبوسرانی تهران مورد استفاده قرار گیرد گفت: ما تلاش می‌کنیم اتوبوس‌های برقی در هسته مرکزی شهر که بیشترین آلودگی هوا را دارند مورد استفاده قرار گیرند.