سجادی: در کشتی، کاراته، تکواندو و شمشیربازی شانس مدال داریم/ ستاد عالی در مورد عملکرد فدراسیون‌ها تصمیم می‌گیرد

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: ارزیابی ما این است که در کشتی، کاراته، تکواندو و شمشیربازی تیمی شانس مدال داریم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو در نشست خبری که به صورت مجازی برگزاری می‌شود، اظهار داشت: روز گذشته جلسه ای با مسئولین برگزاری المپیک و سه نفر از همکارانم انجام شد که بیشتر در خصوص ثبت نام همه اعضای کاروان و موارد مربوط به آی‌دی کارت بود. اسامی نفرات نیز چک شد.
در المپیک توکیو ۴۸٫۵ درصد ورزشکاران زن هستند
وی تاکید کرد: این دوره با ۵ رشته بیشتر در ۳۳ رشته و در ۳۳۹ رویداد و با حضور ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار برگزار خواهد شد که ۴۸٫۵ درصد زنان و بقیه مردان هستند. با تصمیم IOC در سال ۲۰۲۴ نسبت جنسیتی برابر خواهد شد . مسابقات در ۴۲ مکان ورزشی برگزار می‌شود که بخشی از آن در بخش قدیمی المپیک توکیو در سال ۱۹۶۲ است.
همه هیئت‌ها باید ۷۲ ساعت قبل در کشور خود تست کرونا بدهند
سجادی افزود: بیشتر مکان‌ها جدید است و فاصله اماکن ورزشی تا دهکده جدید ۲۷ و تا دهکده قدیم ۲۴ کیلومتر است. در حال حاضر اماکن ورزشی صددرصد کامل و تجهیز است. محل اقامت ما مشخص شده و موقعیت نسبتا خوبی در دهکده دارد. در دستورالعمل اخیر همه شرکت کنندگان اعم از تیم‌ها و خبرنگاران باید ۷۲ ساعت قبل در کشور خود آزمایش دهند و در فرودگاه توکیو نیز تست گرفته می‌شود که زمان پاسخ آن ۱۰ دقیقه است. اگر تست مثبت باشد، ورزشکار ۱۵ روز قرنطینه خواهد شد. بعد از تست، همه به محل اقامت خود اعزام می‌شوند. همه هیئت‌های شرکت کننده در دهکده قرنطینه هستند و هیچ بازدیدی از شهر وجود نخواهد داشت. در طول بازی‌ها نیز به صورت تصادفی از افراد تست گرفته می‌شود.