سرایا القدس: ایران و کشورهای محور مقاومت شرکای ما در پیروزی هستند

سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن تأکید بر ادامه جهاد در راه فلسطین، تصریح کرد که ایران و کشورهای مقاومت شرکای گروه‌های فلسطینی در پیروزی بر رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابو حمزه» سخنگوی «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، امروز (جمعه)، درباره پیروزی مقاومت فلسطین در نبرد «شمشیر قدس» به سخنرانی پرداخت.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، سخنگوی سرایا القدس در این خصوص گفت: «قدس اساس جنگ ما و شمشیر مقاومت و دلیل پیروزی ماست. صدای موشک و باروت قطع شد؛ اما این مسیر طولانی ما متوقف نخواهد شد. ما توانستیم افسار دشمن و شهرک‌نشینان را بکشیم. امروز یک نقطه عطف دیگر در سابقه مقاومت را به پایان بردیم».

ابوحمزه ادامه داد: «ما در سرایا القدس و دیگر گروه‌های مقاومت در کنار ما، نتانیاهو و ارتشش را شکست دادیم. ما با باران موشک‌ها و کورنت‌ها شهرک‌های غصب شده را برایشان به محلی غیرقابل زندگی تبدیل کردیم. یگان‌های رزمی ما منتظر تصمیم دشمن برای پیشروی زمینی به سمت غزه بودند تا آنچه برایشان آماده کرده بودیم، به آن‌ها بچشانیم».

سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت: «قتل‌عام‌های هولناک دشمن، هدف قرار دادن زیرساخت‌ها و برج‌های مسکونی از حافظه تصویر پیروزی را پاک نخواهد کرد. باید به آن خیزش بزرگی که سراسر میهمن ما را فراگرفت، تکیه کنیم. ما سخت‌‌ترین هستیم و از قوی‌ترین اراده برخورداریم و با گام‌هایی مطمئن در مسیر طرح آزادسازی کامل فلسطین گام بر خواهیم داشت».

وی در پایان اظهاراتش گفت: «نقش ایران و محور مقاومت را در حمایت از [مردم فلسطین] ارج می‌نهیم و به آن‌ها می‌گوییم که شما شرکای ما در این پیروزی هستید. ما همواره در حالت آماده‌باش قرار داریم و چشمان ما در تمام میدان‌ها دشمن را زیر نظر دارد».

درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد امروز (جمعه) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز گذشته،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.