شرط حضور زائران در مراسم اربعین

سهمیه ۵ هزار نفری استان تهران در اربعین ۱۴۰۰/ کارت واکسیناسیون شرط حضور زائران در عراق است

رئیس ستاد اربعین استان تهران با اشاره به سهمیه حدود ۵ هزار نفری استان تهران برای حضور زائران و خادمین مواکب در مراسم اربعین امسال، گفت: یکی از شروط برای حضور در کشور عراق و مراسم اربعین تزریق هر ۲ دوز واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون است.

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس ستاد اربعین استان تهران در این جلسه با بیان اینکه امیدوار بودیم امسال محدودیت‌های مربوطه در خصوص زیارت عتبات برای مشتاقان برطرف شود، گفت: یکی از شروط کشور عراق برای پذیرش زائرین و خادمین مواکب اربعین که در ستاد ملی کرونا نیز اعلام شد، آن است که زائران هر ۲ دُز واکسن را تزریق کرده و دارای کارت واکسن باشند و تا پایان این هفته دوز دوم افراد تزریق شود تا ایمنی لازم را ایجاد کند.

وی افزود: بر اساس ۳۰ هزار سهمیه کشور برای زیارت اربعین امسال تصمیم و برنامه‌ریزی اعضای کمیته‌های اینگونه است که حدود ۵ هزار نفر سهمیه استان تهران از سهمیه کلی خواهد بود.

استاندار تهران ادامه داد: در حوزه انتخاب مواکب برای حضور در مراسم اربعین نیز بایستی حوزه سلامت و خدمات آن‌ها بررسی شود. در بین موکب‌داران نیز نباید فردی که کارت واکسیناسیون ندارد به کشور عراق سفر کند.

محسنی بندپی ادامه داد: در صورت عدم رعایت شرایط مذکور زائران ناچار به برگشت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این جلسه در خصوص برنامه‌‌ریزی و وظایف کمیته‌های مختلف ستاد از جمله کمیته بهداشتی و اتخاذ تمهیدات لازم برای حضور زائران بحث و گفتگو شد.