قبور شهدای ساوه گلباران شد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با گلباران قبور شهدای ساوه به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه،  نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی صبح امروز وارد ساوه شد و مورد استقبال مسؤولین قرار گرفت.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در نشست شورای اداری شهرستان ساوه، بر لزوم گسترش روحیه همدلی و تفاهم، عشق و ولایت‌پذیری در بین همه اقشار جامعه تأکید کرد و گفت: انقلاب امانت بزرگ الهی در دست ملت است که خدا به برکت خون شهدا، علما و بزرگان و مجاهدت مردم به ما هدیه داده که باید بر حفظ آن تلاش و همت کنیم.

وی افزود: انقلاب ما اهداف و آرمان‌هایی دارد که برای ما وظایفی را مشخص کرده که از مقام معظم رهبری در رأس تا سرباز در مرز هریک به نوعی در حال پیشبرد اهداف آن هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه خون شهدای عزیز ما بار سنگینی را بر دوش مردم و مسئولین قرار داده تصریح کرد: ملت ما مجاهدت‌های زیادی داشته و از گذشته از شرق و غرب نیز زخم‌های برداشته است اما در عین حال ملت فهیم ما ایستادگی کرد و مسیر خود را با عزت، اقتدار و قدرت ادامه داد.

دری‌نجف‌آبادی با اشاره به اینکه در دویست سال گذشته فداکاری زیادی در کشور توسط ملت صورت گرفت و این برهه تاریخ آموزنده است افزود: کشوری که به یک امپراتوری شبیه بود به خاطر وابستگی و مزدوری و بی‌عرضگی شاهان گذشته و با پیمان‌های مختلف به بخش‌ها مختلف تقسیم شد اما از زمان انقلاب شاهیم که چگونه اقتدار کشور حفظ و حراست شده است

وی رمز موفقیت ملت ایران را اشدا علی الکفار رحما بینهم دانست و گفت: ملت ما غرب‌ستیز نیست بلکه استکبارستیز است لذا با ملت‌ها همان‌گونه برخورد می‌کنیم که آنها با ما رفتار می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی به ترسیم راه جدید و با عظمت انقلاب توسط امام راحل در آن برهه زمان اشاره داشت و اضافه کرد: باید بسترها را برای نزدیک‌تر شدن جامعه به خدا فراهم کنیم و تا ز فساد و انحراف جامعه جلوگیری کنیم که این جزئی از اهداف انقلاب است.

دری‌نجف‌آبادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را سازنده دانست و گفت: هرچند فشارهایی به خاطر تحریم‌ها بر ملت وارد شده اما باعث شکوفایی استعدادهای داخلی نیز شده و کارهای بزرگی در همه زمینه‌ها به‌واسطه تکیه به توان داخلی صورت گرفته است.

وی افزود: تحریم تا باعث شد خودمان را بهتر پیدا کنیم و با یافتن گره‌های کور آن را به دست متخصصان و دانشمندان و جوانان داخلی باز کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: هرچند چهل سال از انقلاب گذشته اما پیشرفت و توسعه تمامی ندارد و ما باید برای چهل سال دوم انقلاب برنامه‌ریزی و‌ هدف‌گذاری داشته باشیم.

دری‌نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: با همه تحریم‌ها، جنگ و فشار اقتصادی همواره رو به جلو حرکت کرده‌ایم اما باید برای پیشرفت بیشتر با عزم و اراده ملی قله‌های موفقیت را با مردانگی و همدلی فتح کنیم.

وی با تأکید بر اینکه استان مرکزی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است افزود: تولیدات نباید ذره‌ای هدر برود و تلاش شود با همه ظرفیت محصولات تولیدی به دست مصرف‌کننده برسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بر لزوم آینده‌نگری در مدیریت کشور تأکید داشت و خاطرنشان کرد: دشمن از هر فرصتی برای ضربه به کشور استفاده می‌کند لذا باید هوشیار بود و با روابط صمیمانه و خداپسندانه اسیر فضاسازی دشمن نشویم.

در ادامه این مراسم نیز فرماندار به بیان ظرفیت‌های شهرستان پرداخت و خواستار تسریع در روند اجرای برخی پروژه‌های مهم در سطح استان شد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای امامزاده سید علی‌اصغر (ع) مزار شهدا را گل‌باران و به مقام شامخ شهدای ساوه ادای احترام کرد.

دری‌نجف‌آبادی بر سر مزار حجت‌الاسلام اسلامی نماینده فقید ساوه و زرندیه نیز حاضر و‌ برای وی فاتحه‌ای قرائت کرد همچنین به مقام امامزاده سید علی‌اصغر (ع) ادای احترام کرد.

برگزاری شورای اداری شهرستان، بازدید از شرکت خودروسازی بن رو، بازدید از شرکت پروفیل صفا و دیدار با انجمن مدیران صنایع از مهم‌ترین برنامه‌های نماینده ولی‌فقیه استان مرکزی در ساوه است.