مجموعه اتکا با هدف خدمت رسانی به نیروهای مسلح تشکیل شد

بیرجند – ایرنا – فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) در خراسان جنوبی گفت: مجموعه اتکا با هدف خدمت رسانی به خانواده نیروهای مسلح تشکیل شده است. سرتیپ ۲ستاد قوام یوسفی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح فروشگاه اتکای شهید کاوه بیرجند، افزود: این سازمان با سابقه بیش از ۱۰۰ سال به خانواده نیروهای […]

بیرجند – ایرنا – فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) در خراسان جنوبی گفت: مجموعه اتکا با هدف خدمت رسانی به خانواده نیروهای مسلح تشکیل شده است.

سرتیپ ۲ستاد قوام یوسفی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح فروشگاه اتکای شهید کاوه بیرجند، افزود: این سازمان با سابقه بیش از ۱۰۰ سال به خانواده نیروهای مسلح و مردم ولایت مدار، در قالب توزیع اقلام غذایی و تامین نیازمندی اساسی آنها خدمت رسانی می کند.
وی اظهار کرد: حوزه فعالیت سازمان اتکا، خدمت فروشگاهی در زمینه صنایع کشاورزی ، دامپروری، تجارت ، بازرگانی ، بیمه ای و سرمایه گذاری است.
وی ادامه داد: این سازمان یک مجموعه منسجم با پیشینه قوی تجاری و خدمت دهی است که وظیفه توانمند سازی خانواده نیروهای مسلح را در تامین مایحتاج ضروری عهده دار است.
وی اضافه کرد: روند خدمت رسانی اتکا در مقایسه با سال های قبل بهتر شده است.
وی تصریح کرد: سرپرست خانواده نیروهای مسلح، سرباز پا در رکاب ولایت و امام زمان (عج) بوده و مسئول امنیت، آرامش و حراست از کیان ایران اسلامی است.
وی تاکید کرد: سازمان اتکا با خدمت رسانی خوب نقش بزرگی در ایجاد آرامش خاطر برای کارکنان نیروهای مسلح در بحث تامین نیازمندی معیشتی آنها فراهم می کند.
به گزارش ایرنا ، فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) در خراسان جنوبی بیان کرد: نیروهای مسلح باید از حمایت و پشتیبانی در خصوص وضعیت معیشت خانواده مطمئن باشند، تا بتوانند با خیال راحت در جبهه در مقابل تکفیری، داعشی و مشرکان زمان در سراسر جهان مبارزه و از دین اسلام حفاظت کنند.
یوسفی افزود: پشتیبانی و خدمات ارائه شده در بحث وزارت دفاع شایسته سرباران در رکاب ولایت نیست، هرچند محدودیت وجود دارد اما انتظار از سازمان اتکا بیشتر است.
وی اظهار کرد: تنوع در ارائه اجناس در فروشگاه می تواند مشتری مداری به همراه داشته باشد، در بخش لوازم خانگی و الکترونیکی تنوع لازم وجود ندارد.
وی یادآور شد: کارت حکمت که به کارکنان داده شده، اگر در حد ممکن به طور مستمر شارژ شود در بعد توانمند سازی فروشگاه اتکا و کمک به معیشت خانواده سرباز ولایت، مناسب است.
وی ادامه داد: تخفیف اقلام کالایی فروشگاه اتکا که برای فرد شاغل ۱۵ درصد و برای بازنشسته ۳۰ درصد است مناسب است، اما بهتر است این تخفیف به نسبت خرید افزایش یابد.
وی تصریح کرد: قسطی کردن خرید و توانمند سازی قدرت خرید کارکنان بسیار خوب است، اما هر کسی به هر میزان خرید کند در یک فاصله زمانی مشخص اقساط کم می شود، بهتر است فردی که خرید بیشتر انجام دهد بازپرداخت قسط او طولانی تر باشد این کار موجب افزایش مشتری می شود.
وی تاکید کرد: قدرت خرید خانواده نیروهای مسلح پایین است، برای خرید یک خودرو سال ها باید بخشی از حقوق را پس انداز کرد تا بتوان ماشینی با قیمت پایین خرید.
یوسفی گفت: اگر لیزینگ( خرید اجاره ای ) در وزارت دفاع و سازمان اتکا فعال شود، خودرو با قسط بلند مدت تحویل مجموعه خدوم وزارت دفاع خواهد شد.
همچنین مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا گفت: سازمان اتکا ۶۰ سال قدمت دارد، در دوره طاغوت با هدف حمایت خانواده های نظامیان کشور ایجاد شد.
محسن بحیرانی افزود: در حال حاضر خانواده نیروهای مسلح ۱٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد،امکانات و تجهیزات کنونی اتکا در حد قبل باقی مانده که باید افزایش یابد.
وی اظهار کرد: در دو سال گذشته بیش از ۳۲ هزار متر مربع از فروشگاه های اتکا که ظاهر مناسبی نداشت بازسازی شد.
وی اضافه کرد: سازمان اتکا خودگردان شده، نه بودجه ونه کمک از جایی دریافت می کند، باید تولید، کشت و صنعت و دامپروری و سطح فروش به شکلی فعال شود که بتواند سوددهی ایجاد کند.
بحیرانی گفت: از محل سود ایجاد شده خدمت طرح حکمت و تخفیف به خانواده نیروی مسلح ارائه و از بخشی از مبلغ سود بازسازی، نوسازی و به روز رسانی تجهیزات انجام شود.
وی افزود: افتخار ما این است که یادگاران مجموعه نیروهای مسلح را که بازنشستگان و مستمری بگیران هستند در بالاترین سطح پوشش خدمات رسانیی می کنیم.
وی اظهار کرد: تخفیف ۳۰ درصدی به خانواده بازنشستگان ارائه می شود که امیدواریم این تخفیف برای خانواده شاغل هم اعمال شود.
وی یادآور شد: در مجموعه شرکت فروشگاه خرید لوزام خانگی وخرید اعتباری بخش سوپر مارکتی به شکل اقساط ارائه می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون توان ارائه لوزام خانگی در قسط های ، ۱۰، ۲۴ و ۳۶ ماهه به خانواده نیروهای مسلح وجود دارد.
وی یادآور شد: در نظر سنجی های انجام شده، رضایت نسبی خانواده نیروهای مسلح از فعالیت های فروشگا ه های اتکا وجود دارد، فروش اعتباری لوازم سوپر مارکتی را هم تلاش داریم به مرحله اجرا برسد.
فروشگاه اتکای شهید کاوه بیرجند که از سال گذشته به مدت ۱۱ ماه در حال بازسازی بود چهارشنبه شب( سوم شهریور ) با حضور محمدمهدی کربلایی مدیرعامل سازمان اتکا ‌افتتاح شد.
فروش قسطی لوازم خانگی، مواد غذایی و … با ۳۰ درصد تخفیف برای بازنشستگان و ۱۵ درصد برای کارکنان در این فروشگاه ارائه می شود.