نقش ویژه سپاه و بسیج در توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط در جامعه

در اولین مجمع عالی ورزش بسیج تبریز بر نقش ویژه سپاه و بسیج در توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط در جامعه در کنار سایر متولیان اصلی ورزش تاکید شد. حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در نشست اولین مجمع عالی ورزش بسیج تبریز، گفت: […]

در اولین مجمع عالی ورزش بسیج تبریز بر نقش ویژه سپاه و بسیج در توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط در جامعه در کنار سایر متولیان اصلی ورزش تاکید شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در نشست اولین مجمع عالی ورزش بسیج تبریز، گفت: همانطور که رهبرمعظم انقلاب نیز تاکید کرده اند، دو موضوع تحصیل و ورزش در کنار تهذیب در جوانان بسیار حائز اهمیت بوده و برنامه ریزی و تلاش در این عرصه‌ها جامعه‌ای سالم و با نشاط به وجود می‌آورد.

وی با بیان این‌که ورزش موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد می‌شود، افزود: توسعه ورزش همگانی موضوع با ارزش و حائز اهمیت بوده و باید به‌طور جدی این موضوع مورد توجه قرار گیرد، البته در کنار توسعه ورزش، باید ارزش‌ها و قوانین مرتبط به ورزش جمهوری اسلامی را نیز در مجامع بین المللی مورد توجه قرار دهیم؛ از جمله بحث ورزش بانوان که باید این موضوع با ارزش را به همه جهانیان نشان دهیم.

وی در رابطه با رویکرد سیاسی ورزش جمهوری اسلامی نیز عنوان کرد: انصراف ورزشکاران ایرانی از رقابت با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی ارزش دیگری است که اهمیت فراوانی داشته و رویکرد سیاسی ورزش را در عرصه بین الملل به نمایش می‌گذارد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی در خصوص توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ورزش استان نیز بیان کرد: باید شاهد تجلی این ظرفیت‌ها در تیم‌های ملی باشیم که تحقق این موضوع نیازمند مدیریت مناسب است. مجمع عالی ورزش بسیج ظرفیت و بستر مناسبی برای این موضوع مهم است که می‌تواند در توسعه ورزش مفید باشد.

سعید نیکوخصلت، عضو شورای شهر تبریز نیز در این نشست، حضور سپاه و بسیج در ورزش را نوید بخش رشد و توسعه ورزش در سطح شهر دانست و گفت: بدون تردید افرادی که بدون هیچگونه ادعا برای رشد ورزش تلاش می‌کنند لطف بزرگی برای عموم جامعه انجام می‌دهند.