واکنش سلبریتی های جهان به جنایات صهیونیست ها/ از نامه به بوریس جانسون تا خطابه به وزیر خارجه آمریکا

«مارک روفالو»، ستاره هالیوودی فیلم «انتقام جویان»، در توئیتر نوشت: « بیش از ۳۰ کودک کشته شده، مادرها مرده اند و صدها نفر زخمی شده. زمان آن رسیده که برای آزادی فلسطینی ها علیه اسرائیل متحد شویم و صهیونیست ها را تحریم کنیم.

تشدید درگیری های رژیم صهیونیستی و فلسطین، که طی چند روز به شهادت ده ها تن از جمله زنان و کودکان منجر شده، نگرانی های بین المللی را درباره احتمال یک جنگ همه جانبه برانگیخته است. حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه در محاصره که البته با پاسخ دندان شکن و هراس افزای ستاره باران موشکی حماس پاسخ داده می شود، این هفته بزرگترین شدت درگیری ها از زمان جنگ هفت هفته ای اسرائیل غاصب به غزه در سال ۲۰۱۴ را به ثبت رسانده است. از روز دوشنبه حداقل ۸۳ فلسطینی در غزه از جمله ۱۷ کودک به شهادت رسیده و هفت نفر از صهیونیست ها نیز کشته شده اند، که بنابر اخبار رسانه های صهیونیستی تا روز پنجشنبه حماس بیش از ۱۶۰۰ موشک به قلب سرزمین های اشغالی شلیک کرده است.
این درگیری برنامه های خبری بین المللی را دربرگرفته و منجر به درخواست های جهانی برای تنش زدایی شده است. همچنین مورد توجه چهره های برجسته عمومی و افراد مشهور از جمله «راجر واترز» خواننده و بنیانگذار گروه معروف به «پینک فلوید»، «سوزان ساراندون» هنرپیشه سرشناس هالیوود و دارنده چندین اسکار، چهره های تلویزیونی فلسطینی-هلندی بلا و جیجی حدید، ملاله یوسف زَی فعال مشهور حقوق بشری و برنده جایزه صلح نوبل، «مارک روفالو» هنرپیشه سرشناس هالیوود و «زین مالک» خواننده جوان مشهور و محبوب جهانی با تبار عربی قرار گرفته است و به شدت جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده اند. در این بین معدود سلبریتی هایی هم بوده اند که برخلاف وجدان عمومی این روزهای جهان به حمایت از رژیم اشغالگر اقدام کرده اند که با چنان واکنش گسترده و شدیدالحنی مواجه شده اند که برخی از آن ها به سرعت از موضع خود عقب نشینی کرده اند که در آن میان می توان به «گال گدوت» هنرپیشه اسرائیلی فیلم «زن شگفت انگیز»اشاره کرد.

«راجر واترز»، بنیانگذار و خواننده گروه معروف «پینک فلوید»، در میان افزایش شدید خشونت در محاصره فلسطین، به شبکه تلویزیونیRT گفت: دولت های جهانی باید همه کمک های نظامی به اسرائیل را متوقف کرده و خواستار پایان حمله وحشیانه آن به غزه شوند.
وی گفت: مگر اینکه فشارهایی بر دولت اسرائیل وارد شود تا جلوی حمله وحشیانه و قاتلانه خود به غزه را بگیرد، آنها با توافق و رضایت خودشان متوقف نمی شوند. آنها به طور ناگهانی سیاست ها را تغییر نخواهند داد.
وی گفت که کمک های نظامی خارجی باید اولین اقدام برای جلوگیری از جنایات اسرائیل باشد.

بلا حدید مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی، که پدرش فلسطینی است، پیامی را برای حمایت از فلسطینیان در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد که در زمان انتشار توسط بیش از یک میلیون کاربر پسندیده(لایک) شد.