بازگشت پیکر شهید مرتضی کریمی پس از 6 سال به وطن

پیکر شهید مرتضی کریمی پس از ۶ سال شهادت در عملیات خان طومان به وطن بازگشت.

مدافع حرم مرتضی کریمی که در اواخر سال 94 در خانطومان سوریه شهید شد، پیکرش در اواسط سال 1400 از طریق آزمایش DNA شناسایی شد و چشم‌ انتظاری 2 دخترش بالاخره پایان یافت.

شهید مرتضی کریمی متولد ۱۳۶۰ بود. او یکی از فرماندهان مدافع حرم از یگان فاتحین سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بود. این فرمانده گروهان در ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ در منطقه خانطومان به شهادت رسید و پیکر او در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت. پس از گذشت ۶ سال از شهادتش طی عملیات تفحص در سوریه پیکر این شهید کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

آنچنان که دوستان و همراهان شهید در سوریه تعریف می‌کنند، گویا یک آمبولانس حاوی پیکر شهدا و تعدادی مجروح در حال حرکت بوده که راننده آن از سوی تک‌تیراندازهای داعش مورد هدف قرار می‌گیرد و آقا مرتضی به سراغ آمبولانس می‌رود تا آن را از معرکه خارج کند که این بار آمبولانس مورد هدف موشک قرار گرفته و منهدم می‌شود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید در روز جمعه ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۰ در منطقه یافت آباد تهران برگزار خواهد شد همچنین مراسم خاکسپاری او در روز یکشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۰ در شهرستان شال استان قزوین یعنی زادگاه شهید برگزار می‌شود.